Dibek Define İşareti Anlamı ve Çözümü

Dibek İşareti, bir yerde arkadaşlar toprak altında, içinde bulgur dövülen dibek denilen taşı buluyorlar. Dibek ters çevrilmiş bir vaziyette. Bunu bulduktan sonra altına bakıyorlar ama altındaki toprak çok sert çıkıyor, sert çıktığı için de devam etmiyorlar burası ana kayadır deyip bırakıyorlar. Bu dövme topraktır. Arkadaşlar altına inemedikleri için bırakıyorlar aslında para burada.

Dövme toprak, kırmızı toprağı katır sidiği ile çamur yaparlar ve buraya basarlar ve bu biraz kurumaya başladığı zaman döverler, sertleştirirler. Üstüne tekrar aynı çamurdan koyarlar. Beklerler biraz daha kurumaya başlayınca tekrar döverler hamur gibi olur ve artık siz burayı murç, çekiç ile kıramaz hale gelirsiniz. Buna dövme toprak denir.

Dibeğin altında para var ama üzerinde dövme toprak var. Siz burayı anakaya, anazemin zannettiğiniz için altına devam etmediğinizden dolayı parayı burada bırakır gidersiniz.

Uğur Elektronik tarafından üretilen dedektörler dövme toprak, kaya, horasan, mermer, su balçık, horasan, blok kaya farketmez hepsinin içerisindeki metalleri bulabiliyor.

- Galeri -